• Nabór do projektu Erasmus+

Moi drodzy,

Od 15 grudnia rozpocznie się rekrutacja do projektu w ramach programu Erasmus+.

Tytuł projektu: „Rozwój nauczycieli i pracowników szkoły rozwojem placówki” realizowanego w Szkole Podstawowej nr 34 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 6 we Wrocławiu.

• Konkurs Informatyczny GEEK edycja 2022/2023

Serdecznie zapraszam do udziału w III edycji konkursu GEEK Gry Eksperymentalne Edukacyjne Komputerowe.

Konkurs przebiega w dwóch kategoriach:

KONCEPCJA GRY – w postaci dowolnej prezentacji pomysłu – zbioru ekranów, algorytmu, opisu gry

IMPLEMENTACJA GRY – w postaci demo, prototypu lub pełnej gry

• Ogólnopolski Konkurs Informatyczny "Geniallne Miejsca"

Konkurs polega na przygotowaniu prezentacji w postaci gry lub escape-roomu (w aplikacji genially) na temat miejscowości, okolicy, gdzie znajduje się Placówka uczniów.

Praca może przedstawiać postać związaną z regionem, ciekawe miejsce historyczne lub przyrodnicze, legendę, miejsce kultu.

Zgłoszenia do konkursu proszę wysłać na email: informa@spoko.pl do 15 grudnia 2022 r.

• Konkurs ENGLISH MASTER 2023

11 stycznia 2023 w szkole odbędzie się pierwszy etap konkursu.

Konkurs jest dla uczniów klas 4-8 bez różnicowania poziomów. Regulamin konkursu oraz niezbędne dokumenty są dostępne na stronie naszej szkoły lub na stronie organizatora konkursu SP nr 90.

Chętnych uczniów zapraszam wraz z podpisanymi przez opiekunów zgodami na udział w konkursie.

• 11 Listopada – Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada 1918 roku, po latach wysiłków i zmagań wielu patriotów, Polska powróciła na mapę Europy jako suwerenne państwo. Walka o niepodległość silnie wpisywała się w codzienność tych, którzy ciężko pracowali, uczyli się, dbali o rozwój gospodarki i życia społecznego, częstokroć będąc z tego powodu szykowanymi, aresztowanymi i prześladowanymi. Starania o niepodległość naznaczone są również trudem i pracą Polaków na emigracji, którzy tak wytrwale kultywowali polskość, rozwijając z myślą o niej myśl polityczną czy polską kulturę.

• Szkolny Konkurs Czytelniczy

9 listopada 2022 r. osiem drużyn z klas IV-VIII wzięło udział w Szkolnym Konkursie Czytelniczym.

Uczniowie sprawdzali swoją wiedzę na temat książki autorstwa Grzegorza Kasdepke i Barbary Kosmowskiej „Wielki Wybuch, czyli K kontra K”, oraz książki napisanej przez Pawła Beręsewicza „Pieniądze albo kasa”.

• Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych - X.2022

Miesiąc październik jest czasem, kiedy biblioteki szkolne obchodzą swoje święto. Z tej okazji w naszej bibliotece szkolnej odbyły się gry, zabawy, akcje oraz konkurs plastyczny.

W szkolnym konkursie plastycznym pt. „Biblioteka – dobre miejsce dla człowieka” wzięło udział 9 uczniów i zajęło następujące miejsca:

• I etap konkursu Instalogik.

I etap konkursu to pierwsza selekcja wśród uczestników, których wystartowało 8905 z 1197 szkół.

Do 2. etapu zakwalifikowano 5006 osób, z czego 4267 według klasyfikacji ogólnopolskiej i 739 osób według dodatkowej klasyfikacji geograficznej.

Progi punktowe dla poziomów nauczania na poziomie ogólnopolskim wyniosły:

• Akcja „Przerwa na czytanie”

Już po raz czwarty Szkoła Podstawowa nr 34 we Wrocławiu uczestniczyła w Ogólnopolskiej Akcji „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”.

W biciu rekordu uczestniczyło 610 osób, a sama akcja odbyła się 21 października 2022 r. Uczestnicy czytali na przerwach międzylekcyjnych na terenie całej szkoły.

• Wielka Liga Czytelników 2022/2023

W imieniu organizatorów zapraszamy szkoły podstawowe, przedszkola, szkoły specjalne oraz biblioteki publiczne z Wrocławia do udziału w ogólnopolskich konkursach Wielkiej Ligi Czytelników w roku szkolnym 2022/2023:

- Ogólnopolskie Mistrzostwa Powiatowe Wielkiej Ligi Czytelników (z późniejszą kontynuacją na etapie wojewódzkim oraz ogólnopolskim) skierowane do uczniów klas 1-8 szkół podstawowych i czytelników bibliotek publicznych,

• Poznaj Polskę edycja Jesień 2022

W ramach programu Poznaj Polskę udało się pozyskać środki na realizację wycieczki 3-dniowej dla klasy 5B.

Wartość dotacji 15.000 zł z Budżetu Państwa oraz 3750 zł. z budżetu miasta.

Przyznawane przez Ministra w formie dotacji celowej środki finansowe przeznaczane są na dofinansowanie wycieczek szkolnych związanych z priorytetowymi obszarami edukacyjnymi wskazanymi przez Ministra w odrębnym komunikacie w każdym roku realizacji przedsięwzięcia. W ramach tych obszarów Minister ogłasza na swojej stronie podmiotowej wykazy punktów edukacyjnych dla trzech grup wiekowych (klasy I-III szkół podstawowych, klasy IV-VIII szkół podstawowych oraz szkoły ponadpodstawowe).

• LOGO KLIN
      • logo Wro2016