• TEGOROCZNY NOBLISTA Z FIZYKI NA POLITECHNICE WROCŁAWSKIEJ!

Prof. Ferenc Krausz – światowej sławy fizyk, laureat tegorocznej Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki odwiedzi PWr. Wizyta związana jest z otwarciem na uczelni współpracującej z naukowcem grupy badawczej. Noblista wygłosi też otwarty wykład w ramach Interdyscyplinarnego Seminarium Naukowego.

Prof. Ferenc Krausz jest dyrektorem Instytutu Optyki Kwantowej Maxa Plancka w Monachium. W październiku wspólnie z prof. Anne L'Huillier i prof. Pierrem Agostinim zostali laureatami Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki. Uhonorowano ich za utworzenie nowych narzędzi do badania świata elektronów wewnątrz atomów i cząsteczek.

• Akcja „Przerwa na czytanie”

Po raz piąty Szkoła Podstawowa nr 34 we Wrocławiu uczestniczyła w Ogólnopolskiej Akcji „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”.

W biciu rekordu uczestniczyło 559 osób, a sama akcja odbyła się 20 października 2023 r. Uczestnicy, zarówno uczniowie, jak i pracownicy szkoły, czytali na przerwach międzylekcyjnych na terenie całej szkoły.

• KONKURS WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW

W imieniu organizatorów zapraszamy szkoły podstawowe oraz biblioteki publiczne z Wrocławia do udziału w VII Ogólnopolskim Konkursie Wielka Liga Czytelników w roku szkolnym 2023/2024. Konkurs jest skierowany do uczniów klas 1-8 szkół podstawowych i czytelników bibliotek publicznych.

Zgłoszenia do 30 listopada 2023 r. na adres mailowy: malkwa8740@edu.wroclaw.pl na odpowiednim formularzu.

• Podsumowanie mobilności na Malcie

W dniach 09.10-13.10.2023 po raz kolejny wzięliśmy udział w projekcie szkoleniowym z zakresu doskonalenia językowego, które prowadzone było przez kadrę nauczycielską z partnerskiej szkoły językowej EC Malta English School doświadczonej szkoły, do której na stałe uczęszcza ok. 800 uczniów z całego świata. To już drugi raz, gdy mieliśmy możliwość uczestniczenia w zajęciach maltańskiej szkoły.

• Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr

Zapraszamy o zapoznania się z Harmonogram Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr 2023

Harmonogram szczegółowy (test próbny):

17 października 12:00-13:00 Senior szkoły ponadpodstawowe
            18 października 12:00-13:00 Junior klasy VII-VIII
            19 października 12:00-13:00 Benjamin klasy IV-VI
            20 października 12:00-13:00 Skrzat klasy I-III

• Erasmus+ w Sp34

Już 7 października kolejna grupa nauczycieli wyrusza na szkolenie w ramach realizowanego projektu w programie Erasmus+.

• Sportowe rozpoczęcie roku szkolnego

Szanowni Państwo,

już w niedzielę (3 września) na Stadionie Olimpijskim odbędzie się sportowe rozpoczęcie roku szkolnego. Wydarzenie ma na celu popularyzację aktywnego spędzania wolnego czasu i kultury fizycznej wśród uczniów wrocławskich szkół i ich rodziców.
            Na płycie stadionu zaprezentują się jedne z największych klubów sportowych w mieście, które posiadają ofertę skierowaną do młodzieży:
            - na scenie głównej każdy klub sportowy w wyznaczonym czasie będzie mógł zaprezentować umiejętności swoich podopiecznych,
            - zostanie przygotowana specjalna strefa, na której kluby będą mogły opowiedzieć zainteresowanym o swoich dyscyplinach sportowych, oprócz tego przygotują ciekawe gry i zabawy dla uczestników wydarzenia.
            Impreza potrwa od godz. 12:00 do 15:00 na płycie Stadionu Olimpijskiego (wejście od Pergoli). Wstęp wolny dla wszystkich.
            Na Stadionie Olimpijskim pojawi się również MPWiK z k

• Ważna informacja

Szanowni Państwo,

Informujemy, że wobec dużej ilości uczniów i zbyt małej ilości sal lekcyjnych, oraz innych niekorzystnych okoliczności, może pojawić się w planie na I półrocze 11 lekcja (godz. 16.50- 17.35) w klasach z II zmiany.

Jeżeli tylko będzie to możliwe, to ostatnią lekcją będzie 10 (godz. 16.00- 16.45), ale należy brać pod uwagę powyższą ewentualność.

• Nauczyciele w wakacje podnoszą kompetencje językowe na Malcie

To już kolejny raz nasi nauczyciele podczas czasu wolnego od zajęć dydaktycznych intensywnie podnoszą kompetencje tym razem biorą udział w szkoleniu językowym na Malcie.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejką, projekt pozyskany z programu Erasmus+.

Tytuł projektu: Tytuł projektu: „Rozwój nauczycieli i pracowników szkoły rozwojem placówki” realizowanego w Szkole Podstawowej nr 34 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 6 we Wrocławiu.

• Harmonogram zakończenia roku szkolnego 2022/2023

Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

Piątek 23.06.2023 r.

Klasy 8

Godz. 9.00 – sala gimnastyczna

Po uroczystości uczniowie wraz z wychowawca udają się do wyznaczonych klas:

8A – s. 306

8B – s. 216

8C – s. 316

8D – s. 308

8E – s. 307

8F – s. 315

g. 9.00 – spotkanie w wyznaczonych salach z wychowawcą

• Konkurs GEEK 2023

Moi drodzy w dniu dzisiejszym nasi uczniowie:

Tomasz Panterałka, Mikołaj Bryjak, Mateusz Pondel z klasy 8D

otrzymali nagrody rzeczowe z rąk Pani Prezes Dolnośląskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Informatycznego.

Uczniowie w ramach konkursu GEEK Gry Eksperymentalne Edukacyjne Komputerowe zostali nagrodzeni za Najlepszą pracę na Dolnym Śląsku w kategorii implementacja gry.

• LOGO KLIN
      • logo Wro2016