• W ramach programu Laboratoria Przyszłości zostały zakupione

pomoce dydaktyczne na kwotę 217.500 zł.

Zakupione pomoce będą wykorzystywane w codziennej pracy dydaktycznej podczas lekcji informatyki, fizyki oraz innych przedmiotów, a także podczas zajęć w klasach wczesnoszkolnych oraz podczas zajęć dodatkowych w postaci prowadzonych kół zainteresowań.

• Wrzesień 2022

Robotyka na początek

W nowym roku szkolnym rozpoczynamy przygodę z pomocami zakupionymi w ramach Laboratoriów Przyszłości uczniowie klas 4-6 pracują przy montażu robotów z zestawów Lego Spike Prime.

• Październik 2022

Tym razem projektujemy w 3D

Uczniowie klasy 8 wkraczają w świat 3D tworząc swoje projekty w aplikacji Tinkercad.

• 6 październik 2022

Warsztaty kulinarne w 7A

O tym, że w szkole mogą odbywać się smaczne lekcje przekonali się uczniowie klasy siódmej podczas warsztatów kulinarnych zorganizowanych przez panią Justynę Zapałę i Karolinę Piechę. Przy wykorzystaniu sprzętu AGD zakupionego ze środków projektu „Laboratoria Przyszłości” uczniowie przygotowywali swoje ulubione przekąski, napoje, słodycze. Z pomocą nauczycieli uczniowie nabywali umiejętności obsługi piekarnika, tostera, ale przede wszystkim uczyli się samodzielnie tworzyć smaczne posiłki. I tak uczniowie mieli okazję przygotować tosty ze swoich ulubionych składników, ale również świeżą, orzeźwiającą lemoniadę, a na deser królowały czekoladowe muffinki. Uczniowie zostali podzieleni na mniejsze grupy, gdzie wspólnie pracowali nad zadaniem, co zaowocowało wymianą doświadczeń, ale również klasową integracją. Po dłuższej chwili przygotowań, kiedy cała sala pachniała już czekoladowymi babeczkami, świeżą miętą i serowymi tostami, a cała grupa zdążyła już porządnie zgłodnieć nadszedł czas na degustację i wspólne biesiadowanie. Nietrudno się domyślić, że wszystko zniknęło w mgnieniu oka.

• Listopad 2022

Lekcja robotyki w klasie 7B

Pierwsza grupa z klas 7 rozpoczyna przygodę z Robotyką wink

Pi

• Listopad 2022

Pasowanie pierwszaków na ucznia

Tak korzystamy ze sprzętu Audio & Video

• Grudzień 2022

Druk 3D w klasach młodszych

Klasy młodsze poznają zasady druku 3D, czym jest filament jakie ma zastosowanie druk 3D, a w kolejnym kroku sami projektowali własne postacie drukowane za pomocą zakupionych długopisów Sunlu, które szkoła posiada w ramach zakupów z Laboratoriów Przyszłości.

• 19-12-2022

Warsztaty kulinarne - słodkości bez cukru

Warsztaty kulinarne słodkości bez cukru

• styczeń 2023

Druk 3D - długopisy Sunlu w natarciu.

Klasy szóste pracują z drukiem 3D - długopisy Sunlu dostały wycisk.

• luty 2023

Programujemy płytki rozwojowe Microbit.

Klasa 5 programuje mini kontrolery programowalne Microbit, była wspaniała zabawa i nauka przy okazji.

• marzec 2023

Marzec to czas na programowanie Lego Spike

Klasa 5 wróciła do budowy robotów z Lego Spike i oczywiście ich programowania.

• Kwiecień 2023

Robotyka dla klas 2

Kodowane Codey Rocky to sama przyjemnośćwink

• maj 2023
          • Maj z dronami

Klasy 5 mogły poćwiczyć sterowanie dronem.

• Czerwiec 2023
          • Druk 3D wraca