Podsumowanie szkolenia w Turcji.
Szkolenie metodyczne w Turcji
Praca szkoły w okresie wakacji
W okresie od 01.08. do 12.08.2022 r.
sekretariat szkoły
będzie czynny w godzinach
7:00 - 14:00
Wyniki Ligi Klas 2021/2022
Ligę Klas w roku szkolnym 2021/2022
wygrały dwie klasy:
KLASA 4B i KLASA 8E
Gratulujemy!!!
Informacja dla rodziców uczniów klas pierwszych
Szanowni Państwo,
W związku z pracą szkoły na II zmiany proszę uwzględnić w zapisach dzieci na dodatkowe zajęcia poza szkolne możliwość kończenia lekcji dla zmiany II o godzinie 17:35.
Z poważaniem
Dyrekcja Szkoły
Dzień dziecka w świetlicy
- W środę 1.06. w świetlicy świętowaliśmy Dzień Dziecka na wesoło i sportowo:). W sali odbył się tor przeszkód, a na podwórku konkurs rzutów do celu i drużynowa gra z piłkami. Na wszystkich czekały drobne nagrody:)131
Laureaci Konkursu Informatycznego GEEK
Moi drodzy,
Mam przyjemność poinformowania o ogromnym sukcesie naszych uczniów
w Ogólnopolskim Konkursie Informatycznym
GEEK Gry Eksperymentalne Edukacyjne Komputerowe,
którego organizatorem jest Polskie Towarzystwo Informatyczne (PTI).
W II edycji konkursu w kategorii: Implementacja Gier, Szkoły Podstawowe
II. MIEJSCE zajął zespół w składzie:
Aya Wojtkiewicz, Mateusz Firliciński (klasa 8 D)
Nazwa drużyny w konkursie: "charmonoGRAM"
Nazwa stworzonej Gry: "ŻEGLARSKA PRZYGODA"
III. MIEJSCE zajął zespół w składzie:
Nazar Plaksii, Bariusz Baranowski (klasa 7E)
Nazwa drużyny w konkursie: "SOKOŁY"
Nazwa stworzonej Gry: "WOKÓŁ ŚWIATA AR"
Serdecznie gratuluję
Lesław Podhalicz
Sukcesy literackie uczennicy naszej szkoły
Miło nam poinformować o sukcesach literackich
Barbary Kukotko
uczennicy klasy Vb: - otrzymanie tytułu laureata w 6. edycji ogólnopolskiego konkursu literackiego dla uczniów szkół podstawowych „Popisz się talentem”, którego organizatorem było wydawnictwo Nowa Era,
- zajęcie 3. miejsca w ogólnopolskim konkursie literackim dla uczniów szkół podstawowych Mistrz Pióra „Bocian mój przyjaciel”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 118 we Wrocławiu.
Serdecznie gratulujemy!
Święto Niezapominajki
W niezapominajkowych konkursach wzięło udział 56 uczniów z klas I-III
Wyróżnienia w kategorii „Portret Pani Niezapominajki” otrzymują:
Hanna Łuczyńska klasa 2aPola Marianek klasa 2a
Sara Chwiłkowska klasa 2a
Tymon Rybacki klasa 2a
Elisa Bernardi klasa 2b
Wiktoria Kraś klasa 2b
Natalia Kanus klasa 2b
Aleksander Rokut klasa 2b
Wyróżnienie w kategorii „Niezapominajkowa przypominajka” otrzymuje:
Julia Kostrzewa klasa 2b
W kategorii „Miniaturowy ogród”
I miejsceZofia Siwek klasa 1b
II miejsce:Lena Hanke klasa 1d, Julia Corr klasa 2b, Hanna Koziej 2b
Wyniki konkursu o Niezapominajce w klasach 4-8:
Grand Prix
Maria Miszkurka kl.4c
I miejsceBarbara Szydłowska kl.4c, Amelia Sitnik kl.5a
II miejsceHanna Siarkiewicz kl.5a
Zuzanna Zembrzycka i Julia Sikora z kl.6a (wspólna praca)
III miejsceBartosz i Piotr Bogaccy-z kl.5c (wspólna praca)
wyróżnienie – Weronika Kubina i Aniela Węglowska z kl.7e (wspólna praca)Dziękujemy wszystkim uczestnikom naszych konkursów i gratulujemy nagrodzonym:)
6
Finalista XVI Olimpiady Informatycznej Juniorów
Moi drodzy,
Mam ogromną przyjemność poinformowania o sukcesie ucznia klasy 8E
Michała Smardzewskiego
który w ramach XVI Olimpiady Informatycznej Juniorów
uzyskał tytuł Finalisty
Pełne wyniki zawodów zostały ogłoszone podczas ceremonii zakończenia
22 maja 2022r. o godz. 11:00 w budynku
Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie
Serdecznie gratuluję
Lesław Podhalicz
Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
Co roku 8 maja, czyli Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, tradycyjnie rozpoczyna obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.
W tym roku obchody odbyły się po raz XIX pod hasłem: „Biblioteka – świat w jednym miejscu”.
Z tej okazji biblioteka szkolna zorganizowała zabawę czytelniczą o nazwie „Atlas miejsc literackich”, podczas której chętni uczniowie mogli zgadywać na podstawie map lub nazw miejsc pochodzących z książek ich literackie źródło.
Odbyły się również 2 konkursy.
W plastycznym konkursie o nazwie „Gdzie nas może zabrać książka?”, przeznaczonym dla klas I-VIII uczestnicy mieli za zadanie zaprojektować plakat propagujący czytelnictwo.
Laureaci konkursu zajęli następujące miejsca:
W kategorii klas I-III:
I miejsce – Zofia Siwek kl. Ib
II miejsce – Justyna Borowska kl. Id
W kategorii klas IV-VI:
I miejsce ex aequo – Aleksander Butra kl. Vc, Leon Ptak kl. IVc
II miejsce – Sofia Zinchenko kl. VIa
III miejsce ex aequo – Aleksandra Szczyrek kl. IVc, Julian Król kl. IVc
W kategorii klas VII-VIII:
I miejsce – Natalia Lipowska kl. VIIb
II miejsce – Marcel Ptak kl. VIIe
Drugi konkurs był konkursem czytelniczym dla klas I-VI o nazwie „Muminkowy Maj” i dotyczył znajomości książki „W Dolinie Muminków” Tove Jansson. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
W kategorii klas I-III:
I miejsce - Zofia Siwek kl. Ib,
II miejsce - Aurelia Kwaśniak kl. IIa
W kategorii klas IV-VI:
I miejsce - Katarzyna Kaniewska kl. IVb
II miejsce - Julian Król kl. IVc
III miejsce - Hanna Karpińska kl. VIb
Wyróżnienie otrzymała: Julia Jachuła kl. VIa
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!
Żonkile 2022
W kwietniu 2022 roku już po raz drugi braliśmy udział
w kampanii Żonkile, której celem jestupamiętnienie wybuchu powstania w getcie warszawskim,
które rozpoczęło się 19 kwietnia 1943 roku.
Oto jak upamiętnialiśmy to wydarzenie w szkole…
Prace konkursowe (albumy) związane z kampanią „Żonkile”
Laureaci konkursu zDolny Ślązak z fizyki
Mam ogromną przyjemność poinformować o sukcesach Uczniów naszej szkoły
w Konkursie zDolny Ślązak z fizyki:
Maciej Schydlo z klasy 8e i Wojciech Haglauer z klasy 8c
zdobyli tytuły Laureatów z fizyki!
Serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów.
Justyna Sotor
Zebranie z rodzicami przyszłej klasy I.
Liga klas gazetki majowe
- 7
Konkurs czytelniczy „Mole książkowe”
9 maja 2022 r. zakończył się szkolny etap konkursu czytelniczego „Mole książkowe”,
w którym brały udział uczennice i uczniowie z klas II-III z naszej szkoły.
Konkurs trwał od listopada 2021 r. do maja 2022 r., a uczestnicy musieli rozwiązać
testy ze znajomości czterech lektur:
„Rasmus i włóczęga” Astrid Lindgren,
„Piątka z Zakątka” Krystyny Drzewieckiej,
„Jest taka historia” Beaty Ostrowickiej
oraz „Magda, Paweł i ty” Krystyny Kleniewskiej-Kowaliszyn.
Ostatni etap konkursu wyłonił zwycięzców:
I miejsce
Martyna Marczak kl. IIIb
II miejsce
Witold Rydzak kl. IIId
III miejsce
Hanna Łuczyńska kl. IIa
Ponadto wyróżnienia otrzymali:
Iga Borońska kl. IIId, Ignacy Chażowiec kl. IId,
Laura Grelewicz kl. IIc, Wiktoria Grelewicz kl. IIc
Martyna Marczak oraz Witold Rydzak zakwalifikowali się
do finału międzyszkolnego,
który odbędzie się w czerwcu w Szkole Podstawowej nr 1 we Wrocławiu.
Gratulujemy laureatom wygranej, a wszystkim uczestnikom
wytrwałości w realizacji kolejnych etapów konkursu.
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
23 kwietnia 2022 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.
Z tej okazji uczennice i uczniowie naszej szkoły zmierzyli się w kilku konkursach.
W konkursie literackim dla klas IV-VIII pt. „Koniecznie przeczytaj!” na napisanie najciekawszej recenzji wybranej przez siebie książki laureaci zajęli następujące miejsca:
I miejsce ex aequo
Aya Wojtkiewicz kl. VIIId, Mikołaj Kozioł kl. IVb
II miejsce ex aequo
Błażej Turek kl. IVc, Marta Olechnowicz kl. VIIId
III miejsce ex aequo
Katarzyna Kaniewska kl. IVb, Blanka Stęplowska kl. VIIf
Wyróżnienia: Bartosz Homeniuk kl. Va, Julian Król kl. IVc
Odbył się również konkurs literacki dla klas I-III pt. „Przygoda na ulicy Czereśniowej”,
gdzie uczestnicy mieli za zadanie napisać opowiadanie do ilustracji z książki
obrazkowej „Rok na ulicy Czereśniowej” autorstwa Susanne Berner Rotraut. Wyniki
rywalizacji były następujące:
I miejsce ex aequo
Blanka Szady kl. IIIc, Nadia Paszkowska kl. IIIc
II miejsce ex aequo
Hanna Hobgarska kl. Id, Jeyoung Lee kl. IIIc
III miejsce ex aequo
Szymon Brach kl. IIIc, Nina Pietryszyn kl. IIIc, Maria Łukaszek kl. IIIc
Wyróżnienia:
Hanna Łuczyńska kl. IIa, Hanna Plebanek kl. Ic,
Natalia Kanus kl. IIb, Martyna Górska kl. IIb
Trzeci konkurs był konkursem plastycznym dla klas I-VIII i nazywał się
„Książkowe przypadki z herbatki”.
Poniżej przedstawiamy wyniki:
I miejsce ex aequo
Hanna Łuczyńska kl. IIa, Julian Król kl. IVc
II miejsce
Hanna Hobgarska kl. Id
III miejsce ex aequo
Aliautsina Harbaniova kl. IIa, Kalina Modrzejewska kl. IVc,
Małgorzata Śliżewska Vc
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!
Komunikat
W poniedziałek 2 maja
sekretariat szkoły i szkoła jest zamknięta!!!
Liga klas gazetki kwiecień
- 6
Liga klas gazetki marzec
- 5
Liga klas gazetki Luty
- 1
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Lipiec 2022
- Czerwiec 2022
- Maj 2022
- Kwiecień 2022
- Wszystkie