• Podsumowanie projektu na Malcie

• 06.01.2023 21:07
      • Podsumowanie projektu:

Projekt obejmował kilkudniowe szkolenie z zakresu doskonalenia językowego, które prowadzone było przez kadrę nauczycielską z partnerskiej szkoły językowej EC Malta English School doświadczonej szkoły, do której na stałe uczęszcza ok. 800 uczniów z całego świata.

Zajęcia były prowadzone z podziałem na grupy pod względem umiejętności oraz Brak sugestii były dostosowane po przeprowadzanym teście kompetencji na wejściu wykonanym na kilka dni przed wylotem na szkolenie. Grupy były 12 osobowe i tak dobrane, aby wykluczyć kontakt osób wspólnie lecących na szkolenie, a przynajmniej w naszym przypadku tak było, że 6-osobowa grupa uczęszczała na zajęcia w różnych grupach nawet na tym samym poziomie nauczania.

Początkowo wydawało się to dość trudne do zaakceptowania ze względu na strach jaki nam towarzyszył w nowym miejscu, nowym kraju co było naturalne, ale okazało się, że każdy z nas trafił do wspaniałych grup przemiłych osób z pochodzących z egzotycznych krańców świata, co pozwoliło na zawiązanie się nowych znajomości, które wymagały komunikacji oczywiście w języku angielskim. Takie podejście do nauki języka okazało się bardzo trafionym rozwiązaniem, ze względu na ciekawe zajęcia, różnorodność kulturową uczestników, a także konieczność komunikacji anglojęzycznej.

Uczestnicy w ramach zajęć dydaktycznych szkolili umiejętności językowe, gramatykę, ale szczególnie intensywnie rozwijali umiejętności komunikacji zarówno podczas zajęć jak również podczas bardzo intensywnego programu kulturowego.

Link do strony projektu