• Warsztaty STEAM

• 06.11.2021 13:50
      • Moi drodzy uczestnicy projektu "Letnia Szkoła Innowacji" kolejny raz mieli okazję rozwijać i wzmacniać kompetencje kluczowe takie jak kompetencje cyfrowe, społeczne, inżynierskie podczas warsztatów STEAM zorganizowanych podczas tygodnia upowszechniania rezultatów projektu.
        Ponadnarodowa Mobilność Uczniów.
      •    Warsztaty STEAM były okazją aby uczestnicy mobilności mogli zademonstrować zdobyte umiejętności w grupie rówieśniczej jak również na szerszym forum w ujęciu praktycznym oraz kolejny raz mieli okazję  aby rozwijać swoje kompetencje. Warsztaty były zrealizowane przy współpracy z firmą Kids Tech, która dostarczyła i zaprezentowała wyposażenie warsztatów w odniesieniu do projektu pod nazwą:” Laboratorium Przyszłości”.

Uczestnicy projektu przeprowadzili szkolenie dla młodszych kolegów, a następnie uczestniczyli w panelu szkoleniowym dedykowanym dla grupy projektowej. Każdy uczestnik wnosił własny pomysł jak również zaangażowanie w realizacje wspólnego przedsięwzięcia podczas warsztatów realizowanych w sposób praktyczny, co pozostali uczestnicy mobilności chętnie testowali. Program warsztatów koncentrował się na technologiach, z którymi mamy do czynienia współcześnie. Autonomiczne samochody, roboty humanoidalne, inteligentne domy, zautomatyzowane fabryki i zwykłe rzeczy z automatycznymi inteligentnymi funkcjami w coraz większym stopniu stają się częścią naszego życia. Stąd ważnym jest rozwijanie umiejętności opartych na edukacji STEAM (STEAM - Science, Technology, Engineering, Arts and Math).

Dzięki współpracy z firmą Kids Tech, która zaprezentowała i dostarczyła na warsztaty najnowsze rozwiązania technologiczne oparte na druku 3D, robotyce i programowaniu. Tematyka warsztatów pokrywała się z tematem projektu, który bazował na zastosowaniu STEAM w edukacji. Były one świetną okazją do zapoznania się z czym uczestnicy mobilności mieli do czynienia podczas pobytu w Danii.

Przed uczestnikami kolejne warsztaty z serii edukacja STEAM - tym razem będą to drukarki 3D.

Zapraszamy na kolejną relację J